delinin arifesi olmaz…

Cep telefonlarına öğrenciler için bir açlık ölçer koyulsun hohlayınca öğrenci, ebeveyni oradan anlasın ne derece aç kaldığını hemen para yollasın bence. Yüzyılın icadı olur. Kesin olur.

Orta yaş üstü ebeveyn arar seni evden ve nedeni bilinmez bir bilgisayar kullanma aşkıylabunda nasıl büyük yazılıyor oğlum diye sorar. Şimdi ctrl‘yi anlatmak üniversiteye girmekten zor. Ce-te-er-le  ye ayrı ayrı basacak falan resmen test ediliyorsun bence.

Deliye her gün bayram, hiç arifesi yok yani… Ne zor…

Toplu taşıma anonslarını yapan kız kimin eski sevgilisi ise o arkadaş için hepimiz dua ediyoruz, resmen ülke değiştirirsin.

Kırkayağın elinden ne gelir, gitmekten başka?

Herkesin binmek için can attığı araba hangisidir soru işareti

Cenaze arabası nokta “hemde bu nokta sonrasında başlayacak cümleinin baş harfini büyük yazmak için değil, gerçekten  son nokta”

Neden cennet ve cehennem komşu semt zannedilir hep. Belki arada baya mesafe vardır. Yan yanaymış gibi konuşuyorlar. Bu arada yan yana bile yan yana yazılmıyorken cennetle cehennem nasıl yan yana olsun. Köprü var diye arada tabi ki tamam da o köprü illa iki kapının arasında olacak diye bir şart yok belki imar çıkmamıştır belki arda yine mesafe vardır.

Nerelisin?

Cennetliğim.

İçinden mi?

Çığırımdan çıktım, döndüm yok olmuş çığırım, buradan söylüyorum çığırımı gören varsa lütfen bana ulaşsın…

İşte mesela bu diyalog arada gidip gelirken yaşanabilir mesafenin artmasından ötürü yeni yakınlaşmalar olabilir. Oysaki o kadar özgüvenli değil bazılarımız nasıl açılsın yanmak üzereyken karşı cinse rahat rahat. Sıkıntılı olur, gerilimli olur, olur olmaz bizi ilgilendirmez. Neyin peşindeyse o arkadaşlar artık.

Nasıl oluyorsa sırat köprüsünden düşüyoruz demek ki yer çekimi var. Demek ki İsaac Newton orda da prim yapıyor. Ulan adam ne buluş yapmış be . Bir diğer popüler kişide köprü üstünde garanti ediyorum kabile reisinden ateşte yürüme ve acı çekmemeyi öğrenme kursu açan adam olur. Tutunmayı arttıran bir şeyler bulmak lazım ayağın altına süreriz. Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar isimli kitabı da yanında promosyon. Üff. Eğer en büyük sevap insanların cehenneme gitmesini engellemekse Cennetliğim valla…

Kowboyların hepsi beyazdır sigara reklamlarında. Cowboy çoban anlamındadır güzel Türkçe‘mizde. O kadar Afrikalı siyah insan boşuna mı getirildi peki Amerika’ya? Sen yat hepimiz nasılsa kardeşiz ben giderim bu gün malların peşine mi dedi bu ağzında sigara ile dolaşan serdo beyazlar. Irkçılık sigara reklamlarında can buldu kendine daha sonra o canlar reklamlarda oynayan beyaz çobanların kanserden ölmeleriyle geri iade edildi.

Permatik banyo ile salonda temizlenmek mümkün olmaz mı acaba? İnatla yazıyorlar , bu kadar kocaman bir tüketim toplumu olmuşuz resmen gerizekalı muamelesi yapılıyor lütfen ama …

Keşke şu bitmiş tuvalet kağıt rulolarında bir kampanya olsa. Çok içli oluyor biriktirince çamaşır makinesinin üstünde ruloları, bu potansiyeli kullanmalıydım diye duygu temaşası yaşıyorum. Ne bileyim bitince görelim bedavası olsun, klozet kapağı kazanalım, özlü sözler olabilir sonunda (oda bir şeydir), araba olur, konser bileti olur. Slogan hazır bu kampanya sç.ırtır. Şart.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: