Bilgi kaynağı

Hayatı kabul edilenler ve rededilenlerle yasiyoruz. Dinimizi seçmiyoruz ailemizin bize sunduğunu yaşıyoruz. Aynı şekilde din ideolojisi gibi sahibi olduğumuz tüm dusunsel kaliplar bu sekilde dogup buyudugumuz cevrenin etkisiyle bize ekleniyor. Kabul ettiklerimiz ve redettiklerimiz cevremizin bize sunduklari ve farkindaligimiz vizyonumuzu oluşturuyor.

Peki bu kaynakta neler bulunur?

Ve kendimi olmak nasil mümkün olabilir ki bu kadar yillardir sure gelen bilgileri sirtimizda taşırken.

Kaynakta; kitaplar dergiler, gazeteler, bilgisayar, Internet, insanlar var. Tum bu urunler insan yorumu ile gelisiyor. yani senin kabul ettigin veya red ettigin şey bir baskasinin hayattan cikardigi bir sonuç.  Sen bir kalıba girmiş oluyorsun “hmm dogru mantikli bu” dedigin anda. bilimin kanun kabul ettikleri dahil  hersey değişken. Kendini kabullendirme eğilimindedir insan. Genel ispatlara bu yüzden ihtiyaç duyar. Ancak bu ihtiyaç yaşamsal değildir. Bilgi kaynağını değiştirmek gerekir çünkü kabuller bir çaresizliktir. Taraf olmak diğer bir taraf olduğunun ispatıdır zaten. Tek doğru söz konusu olamaz o yüzden. ancak insan kendi doğrularının diğer tüm insanlar tarafından doğru kabul edilmesi gerektiğini düşünür. Kalıba soktuğumuz herşey onu oluşturan şeyi yok kılar. Okyanus suyunu alıp bir bardağa koyarsanız okyanus olmaz o. O bir bardak sudur artık.

Yalnız bir bilgi kaynagi var ki o dengededir. Dogrusu – yanlisi iyisi – kötüsü yoktur. Gerçekliktir-hakikattir-herşey ve hiçbirşeydir. Yorumlanamaz ve bir başkasina anlatilamaz. ANLADIGIN NEYSE O’dur. Herkesin kendi hayat deneyimi ve yaşadikları kendi realitesini yaratır.  Sadece kendisinin anlayabilecegi mesajlarla doludur. Ve emin olunabilecek şüphe edilmez tek bilgi kaynagidir. Öncelikle temeli Varoluşun sonsuzluguna dayanir. Ve kollektif bir  sey oldugunu ögrenmemizle oldukca verimli kullanilir. İnançtan ziyade hakikatin kendisine dayanır.

Bir egitim sistemidir, hatirlatmalardan, giderek yogunlugu artan testlerden oluşur ve aslinda sen yaratirsin bu testleri. Su an sahibi oldugumuz suurla değil ancak hepimizin bir olduğu, tum deneyimlerin ve zamanlarin bulundugu suurdan kopup dunyaya gelirken, beden bulurken işte bu hayattaki asil tek sahibi oldugumuz maddi seyle deneyimler yoluna girmiş oluruz. Sahit oldugumuz hayat sonlandiginda tekrar geldigimiz aleme döneriz ve burada ruhumuza kattigimiz anlayislar diger tarafi besler. Tekrar ve tekrar olusan bu hikayede herkes goturduklerini ortak suura boşaltır.  İşte kollektif olusu bundandir. Ayni besin kaynaği bizi bu hayatta besler. Siz adina ister tanri deyin ister evren. Buraya gelirken verdigimiz sözü hatirladigimiz sürece yasamimiz oldukca huzurlu olur. “Yaptığım düşündüğüm ve niyet ettigim herşey, benim ve bu alemdeki varliklarin hayrinadir. Peygamberlerin beslendigi kaynak budur. Temiz canlilardir peygamberler. Ego ve çevresel faktorlerle kirleniriz. Çünkü güç yönetimi insanlarin hipnoz olmuş beyinlerini sağar. Cevresel faktörler politik cografik genetik olarak değişir. Temiz canli olmak icin herkesin verdigi sözü hatirlamasi gerekir. Enerjisel anlamda yasadigimiz maddi alem bir yükselişe megilli. Daha mantigi var cunku. Dahasini istiyor buradaki insanlar hep bir daha fazlasını. Çünkü tatminlik sahip olduklarini sevmektir bunu bilmiyor. Sahibi oldugumuz tek maddiyatla ilgili yukarida bedenimiz oldugunu söylemiştim. Herşey değişir.  Kendimizin ve herkesin hayrina unutmayin. Kendine gelen insan sicrar. Kollektif olarak toplumsal bir medeniyet sicrayisi icin yonetimin, yonetimin degismesi icin bilincin degismesi şartı vardir. Bilinci olusturan ilk etken biziz. Secimlerimiz. Verdiğimiz sözü unutmayalim. Idrak edelim. Farkettirelim. Sizin anlayacaginiz dille söylüyorum ham insanlar DAHA mutlu olursunuz. 🙂 sevgilerimle…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: